Káva

Autor: Františka Krupárová | 23.5.2011 o 14:35 | (upravené 23.5.2011 o 15:22) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  73x

Pozvala som kamarátku na kávu. Dlho sme sa nevideli. „Tak akú si dáš?“

Dlhý výber z ponúkaného množstva. A potom výber šálky a podšáky a cukru či sladidla a smotany a mlieka. Náročné a neskutočné.

Komplikované. Zdĺhavé. Zbytočné.

Najdôležitejšie na prijatí pozvania by mal byť účel, pre ktorý som ju pozvala. To, že som ju chcela vidieť, podeliť sa o starosti a radosti, ktoré nám život prináša a nie dvadsať minútový výber príslušenstva a druhu kávy.

To sme my. Zabúdame žiť. Primálo objatí, sĺz a emócií. Len nech nedám nič najavo a nech sa tvárim že všetko je o.k. Neúčelné stretnutie s vytváraním hmly okolo seba. Načo sem vôbec prišla.? Toto mi mohla aj napísať. Že je spokojná a nič jej nechýba. Ale pravda je inde. Len by chcela aby to tak bolo. Keby priznala farbu bolo by jej ľahšie. A vlastne aj mne. Jednoduchšia komunikácia. teraz si musím dávať pozor na jazyk. Odhalila som skoro všetky starosti. Vrásky, nútený úsmev, neisté ruky, a falošný úsmev.

Vyberáme šálky a cukre. Nezmyselné nepodstatné veci. Riešime kariéru, byty, domy, autá, zmluvy a neriešime tých, ktorí nás zbožňujú a chcú nás vidieť a jednoducho objať.

Blok emócií prináša len zaoberanie sa hmotnou časťou života. To, čo sme si dali na najvyššie miesta priorít. Klamlivé a nenaplnené sny zhmotnené do vecí, ktoré pôsobia ako prišitá záplata na citový život.

A kde sú vrúcne stretnutia a úprimnosť? Klamstvo nahrádza priznania, vytváranie dojmu spokojnosti nahrádza snahu o skutočné zážitky a hmotné veci skutočnú lásku.

A výber šálky na kávu nahrádza akúkoľvek radosť z pekného stretnutia na nedeľné poludnie. Zabudli sme, prečo sme na svete a zabudli sme žiť. Nie naoko. Ale naozaj, s emóciami, priznaniami a úprimnosťou....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Zadotuje kúpu áut

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom. Tam mali dostať peniaze vo výške štyritisíc eur.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

PLUS

Úder z neznámeho sveta. Ako vnímali križiacke výpravy moslimovia

Veľká vojna z pohľadu nepriateľa Európy.


Už ste čítali?