Chémia

Autor: Františka Krupárová | 10.8.2011 o 16:47 | (upravené 10.8.2011 o 17:10) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  56x

Dievčatko v škôlke nevie, čo ju k tomu chlapčekovi priťahuje, prečo plače, keď ju sotí na zem a prečo jej on kradne hračky a nedá pokoj. Nemôže to byť fyzická príťažlivosť, na to sú primalí a nemôžu sa radiť ani tým, že sú rozumní. V hravosti zistia, že on je do nej a ona doňho. Nevedia prečo. V puberte, keď nimi lomcujú hormóny a predstavy je to viac menej fyzická príťažlivosť. Pekné vlasy, dlhé nohy, prsia. A v dospelosti hľadajú spriaznenú dušu. Niekoho, s kým si rozumejú a majú sa sním stále o čom rozprávať a na čom sa smiať. Dievčatko je žena, ktorá si myslí, že ak spĺňa muž (chlapec) jej kritériá a podmienky, budú spolú šťastní a naopak. Toho pravého človeka si hľadajú podľa určených podmienok. Ale keď v dectve nemali žiadnu potuchu o tom, čo je správne a čo nie je a čo je pekné a čo škaredé, ako si mohli nájsť jeden druhého a prežiť deckú lásku? Je to chemická reakcia na vôňu, chôdzu, mimiku, hlas po ktorej ostali obarení až ich to pohltilo. Ale v dospelosti takáto chemická reakcia je ťažšia, pretože rozum vraví niečo úplne iné ako telo cíti. Bojujú s príťažlivosťou, ktorú v nich vyvoláva neznámy chemický prvok.

Tomu prvku sa vraví láska. Je silnejšia ako rozum. Prekoná všetky predsudky a obavy. Zaplaví celé telo a keď sa dostane k rozumu do hlavy, ochladne. Lebo rozum so svojími vedomosťami a požiadavkami ju ničí.

Ostať pri prvotnej nervozite, keď sa trasie telo, hlas neposlúcha a myseľ vydáva milión myšlienok za okamih by bolo tým, čo by ich napĺňalo na celý život.

Ale je to ináč. Treba bojovať so všetkými starosťami života. Všetko riešiť a ísť ďalej. A popritom zabúdajú, čo za sila ich dala dohromady, že žiadne stretnutie sa nedeje len tak, a že všetko má svoju príčinu a dôsledok. Ako v chémii. Spojením dvoch prvkov pomocou tretieho vznikne niečo nové a krásne pre čo sa oplatí žiť a prekonávať všetky starosti a útrapy hnusného života....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.


Už ste čítali?